MARMA terapie

Marma terapie je áyurvédská metoda podporující přirozený tok životní energie (prány) v těle. Harmonizuje vnitřní orgány i všechny tělesné systémy, spojuje fyzické, mentální a emocionální léčení (působí nejen na fyzické tělo, ale ovlivňuje i mentální, emocionální a citovou oblast).

Slovo marma pochází ze sanskrtu, starověkého jazyka Indie, a v překladu znamená tajný, citlivý nebo zranitelný. Marma terapie je jedna ze specializovaných technik áyurvédy stále hojně praktikovaná pro svůj veliký léčebný potenciál.


Marma body jsou biologicky aktivní místa na těle, která řídí psychické i fyzické procesy a zodpovídají za propojení fyzického , emocionálního a kauzálního těla . Jsou to centra s vysokou koncentrací energie a jejich prostřednictvím můžeme ovlivňovat intenzitu proudění prány (životní energie) na různých místech těla.

V marmových bodech se někdy celé roky usazují toxické látky, napětí a negativní emoční energie. Správnou manipulací lze dosáhnout odstranění blokád, zlepšení energetické průchodnosti těchto míst, uvolnění stagnující energie.

Marma body mohou zasahovat i do hloubky těla, zahrnovat i vnitřní orgány (jako je např. srdce, močový měchýř,…), kosti, klouby.

 

Marma terapie pomáhá uvolnit zadržovanou energii a vyvolává hluboký pozitivní prožitek. Stimulací marma bodů podporujeme přirozený tok energie tělem, harmonizaci vnitřních orgánů a tělesných systémů (nervový, lymfatický, hormonální,…) - často i na místech vzdálených od lokalizace marmy.

Jelikož marma body mají přímý vztah k našemu emocionálnímu tělu, pomáhají rovněž k uvolnění a léčení emocí, blokád a traumat. Marma masáž je komplexní terapie, umí pomoci i v případě duševních či psychických potíží a bloků. Tato terapie je účinná i tam, kde se jedná o citové záležitosti dlouhodobého rázu.

Marmová masáž může pomoci nalézt skryté energetické rezervy našeho těla a dostat nás do souladu s mohutnějšími proudy přírodních a životních sil.

Img_0355_upr2

Při marmové terapiii projdeme postupně celé tělo a jednotlivé marmy ošetříme příslušným způsobem (i s pomocí olejů) - jedná se o stimulaci bodů způsobem podobným akupresuře. Protože se jedná o významná energetická místa těla, pocit po masáži je obvykle velmi uvolňující. Ošetření probíhá v naprostém klidu a uvolnění, nečekejte klasické hnětení svalstva. Terapií je docíleno celkové harmonizace těla a nastartování samoléčebných procesů. V den terapie (a hlavně po masáži) doporučuji klidový režim a odpočinek s dostatkem tekutin. 

Kontakt

 

Jana Kosová

Najdete mě na adrese:: 

           PROSTŘEDNÍ 791, HOSTIVICE  

Termíny poradny nebo masáže: 

           na objednání


E-mail: jana.kosova@volny.cz

Mobil: +420 603 306 515

Web:    www.KrasneEnergie.cz

Facebook:
Jana Kosová - krásné energie

IČ: 88096432