Homeopatie - poradna

 

Chcete-li se zbavit akutní nebo chronické nemoci (fyzické či psychické) a jste-li především ochotni vzít vlastní zdraví také do vlastních rukou, přijďte si nechat poradit do mé poradny.

 

Co je to homeopatie (a co autopatie)

Homeopatie je podle statistik WHO (Světové zdravotnické organizace) druhá nejrozšířenější léčebná metoda na světě (na prvním místě je tradiční čínská medicína, na druhém homeopatie, na třetím herbalismus, čili léčba přírodními prostředky, a teprve na čtvrtém klasická medicína, tak jak ji známe i u nás - alopatie). Praxe homeopatie je založena na pozorování zvaném zákon podobnosti. Znamená to, že co nějaká látka může vyvolat, to může rovněž vyléčit. Homeopatie používá k výrobě léků různé přírodní látky. Jsou neškodné, neobsahují žádné škodliviny a působí na organismus tím nejjemnějším způsobem.

Autopatie je potom zvláštní forma homeopatie. Jedná se o použití homeopatickým způsobem upravené – čili potencované - vlastní tělesné informace osoby, která má být pozitivně ovlivněna. Lék si je schopen vyrobit každý sám – z vlastní sliny nebo dechu. 

 

Kdy volit tyto metody

a) Homeopatická metoda je velmi vhodná k řešení chronických potíží. Klienti s těmito problémy si ale musejí být vědomi toho, že může trvat i delší dobu, než se z těchto problémů úplně zotaví. A to je také jedna z hlavních podmínek úspěšnosti homeopatické léčby – trpělivost. Další důležitou podmínkou pro úspěch léčby je zodpovědnost, tzn. držet se rad toho, kdo mě léčí, chodit na kontroly, jak jsou stanoveny, spolupracovat s homeopatem, když se objeví potíže.

b) V akutních případech (jako je nachlazení, chřipka, průjem, úraz apod.) je možné podat homeopatické léky v mnoha různých potencích a s různým dávkováním. Pozitivní výsledek se může projevit během několika minut až dní. Záleží na konkrétním stavu klienta a druhu potíží. 

Homeopatie/autopatie jsou metody bezpečné pro lidi jakéhokoli věku. Děti reagují na tuto léčbu obvykle velmi dobře, krásné účinky jsou i u zvířat. Během těhotenství je homeopatie resp.autopatie velmi vhodnou a naprosto bezpečnou terapií. Autopaticky léčené budoucí maminky také obvykle mívají zdravější děti.

Jak probíhá homeopatická praxe - obecně

První krok homeopatické praxe je odebrání případu. Jedná se o první-vstupní pohovor, který trvá cca dvě hodiny. Homeopat se zajímá nejen o fyzické symptomy (konkrétní aktuální potíže) klienta, ale i o symptomy mentální a emocionální. Jedná se o celostní přístup k léčbě, proto jsou důležité všechny úrovně lidského bytí. Podle těchto symptomů je následně vybrán homeopatický lék.

Po podání léku se sleduje reakce, kterou předepsaný lék vyvolá. Průběh a vývoj homeopatického procesu léčení má své zákony a svá pravidla.

První kontrola se dělá zpravidla po 4-6 -ti týdnech. Posuzuje se celkový zdravotní stav klienta, jeho úroveň energie, pocity, nálady i fyzické symptomy. Nejideálnější je změna stavu k lepšímu na všech úrovních, to je dobré znamení a potvrzení správného předepsání homeopatického léku.

Klient se drží pokynů homeopata a chodí na další kontroly. V případě úplného vyléčení přijde klient jen tehdy, je-li to potřeba. Může to být až za několik let (nebo vůbec).

Vyléčení je závislé i na délce trvání léčené nemoci, na délce a intenzitě léčby symptomů i jinou terapií.

Jak probíhá praxe v mé poradně

První konzultace trvá cca 1,5-2 hodiny. Ptám se nejen na hlavní potíže a jejich projevy, ale i na zdánlivě nepodstatné věci, pro homeopatii často velmi důležité - jste horkokrevní/zimomřiví, klidní/výbušní, žízniví, vaše oblíbená/neoblíbená jídla, temperament, koníčky, spánek, sny, atp. Na tento pohovor je dobré se předem připravit – třeba si i sepsat věci, které chcete prodiskutovat a řešit. Všechny informace, které od klienta získám, použiji výhradně pro účel nalezení a doporučení vhodného léku, žádné informace nebudou dále bez klientova vědomí šířeny, zaručuji naprostou diskrétnost.

Klienta zároveň seznámím s obecnými pravidly homeopatické léčby.

Součástí konzultace není podávání léků ani žádné vyšetření.

Na základě konzultace sama případ vyhodnotím a doporučím další postup – klienta následně informuji, v termínu dle vzájemné domluvy.

Klient má možnost při jakékoli nejasnosti nebo pochybnosti mě kontaktovat – mailem nebo formou SMS na mobil.

Kontroly u homeopata jsou po poměrně dlouhém časovém období - probíhají obvykle po 6-ti až 8-mi týdnech (a trvají 30-60 minut).To má svůj význam – je třeba vidět změny a zlepšení v celém člověku s časovým odstupem, nikoli jen změny ze dne na den (většina lidí dělává v průběhu léčení „tři kroky vpřed a jeden vzad“ – něco se zlepšuje, něco se dočasně zhorší). Proto je potřeba stát stranou, aby bylo možné správně interpretovat probíhající léčebný proces.

Kontakt

 

Jana Kosová

Najdete mě na adrese:: 

           PROSTŘEDNÍ 791, HOSTIVICE  

Termíny poradny nebo masáže: 

           na objednání


E-mail: jana.kosova@volny.cz

Mobil: +420 603 306 515

Web:    www.KrasneEnergie.cz

Facebook:
Jana Kosová - krásné energie

IČ: 88096432